Kezdeném azzal, hogy az idei választásokat forradalomként kommunikálni hatalmas baromság. Ennyi erővel Az AB hatásköreinek megváltoztatására vonatkozó indítvány lehetne a Btk. 139.§. (2) szerinti "alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása bűncselekményének előkészülete" is.
Én szégyellem magam amiatt, hogy évszázadok óta emberek halnak meg ideológiákért, reményekért, amikben hisznek - mely megmozdulásokat aztán a hozzájuk képesti jövő forradalomnak minősít, erre tavasszal lezajlik egy törvényes országgyűlési választás, jön egy új miniszterelnök, és a függöny mögötti tollvonogatásokat forradalomnak nevezi. Eszem megáll! Jegyezzük már meg egyszer és mindenkorra: választások voltak, nem forradalom! Ebben ugyanis lőnek pl. - több más ismérve mellett is. Tehát a 2006. őszi utcai zavargásokat is lehetne forradalomnak nevezni ennyi erővel, nem? De erre persze a szavazóbázis már nem emlékszik. Maradjunk tehát annyiban, hogy országgyűlési képviselőválasztás volt. Nem értem, hogy mi eben a nehéz. Ezt forradalomnak nevezni minimum hullagyalázás.
Aztán: ne mondja most már nekem senki, hogy várjak ki és legyek türelemmel, lehet, hogy ezek az emberek jót akarnak. Mondták ezt nekem akkor, mikor felszisszentem a "médiaalkotmányra", és mikor erősen fogtam a fejem és szívtam a fogam Pali bátyánk megválasztásakor. Személye ugyanis számomra egyenlő a köztársasági elnök, mint közjogi méltóság szembehugyozásával.
A médiaalkotmány spin-offjaként felröppent hír, hogy az MR2-t kibelezik, már meg sem lepett. Az, hogy ezt gusztustalannak tartom, szerintem azokat nem lepi meg, akik eddig elolvastak :) Mert lehet, azt mondani, hogy a lejátszási listát frissíteni kell, és azt is lehet mondani, hogy szükség van tematikusabb műsorokra, beszélgetős-kulturális blokkokra, DE. De az eddigi kormány-működési tapasztalatok alapján ez aligha lesz meg. Törlés lesz itt, kéremszépen, nincs ezen mit szépíteni. Lehet Szalai A-nak levelezőlapot küldeni, lehet FB-csoportokat szervezni, de minek...
Mindezek után pedig itt van havonta 8% a fizetésemből, amelyet mostantól jövő év végéig elvesznek. Mint olvasható, ilyen-olyan indokkal és selyempapírba csomagolt szarként átadva, de elveszik. Mi van akkor, ha ÉN nem akarom odaadni? Én kerestem meg, én dolgoztam érte, én szeretném eldönteni, hogy az egyébként is magas adóterhek melletti rendelkezési jogom által védett légypiszoknyi 8%-ommal mi legyen. Hadd ne higgyek annak, hogy majd valamikor a távoli jövőben kompenzálnak. Oké, de akkor kamatokat is kérek, hiszen az én pénzemet használták.
És amikor már azt hittem, hogy nem lehet fokozni a hülyeséget, akkor jött az AB-elmeszelés és ehhez kapcsolódó elemzések. Szerény véleményem szerint ilyen ágyúval verébre vadászatot csak egy beteg rendszerben visznek véghez. Mert felmerült bennem a kérdés: máshogyan nem lehetett? Csak úgy, mint valami duzzogó óvodás? Mert ott van pl. hogy benyújtják ugyanazt a szöveget, csak beillesztik kivételként mondjuk azt, hogy "nem esik e rendelkezés hatálya alá az a közszolga/kormánytisztviselő, aki a rá irányadó bért és illetményt megállapító hatályos jogszabályok alapján jogosult a végkielégítésre." KÉSZ. És máris megvédtük a 30év után elbocsájtott idős nénit/bácsit. Kicsit gondolkodni kellett volna, elszámolni tízig.
Megpróbálván kívülről nézni az eseményeket, az a meglátásom, hogy Orbán Viktor 4 évre tervez. Ha nem is 2/3-ot vernek rá, de 2014-ben megbukik. Ezt mintha ő is tudná. Ezért ez a nagy kapkodás, hiszti, minél hamarabb minél több mindent ellenőrzés alá vonni, bebiztosítani arra az esetre, mikor ők már nem lesznek porondon. Csak azt nem értem, hogy miért nem tud törődni azokkal, akik bíztak benne? Ők ugyanis itt maradnak 2014 után is...